|
-
|
Δgare: Idas Blogg
Adress:
http://idalovesmalta.blogg.se
Registrerings datum: Fri, 16 May 2008 14:44:14 -0500
Betyg:0 
Blogg beskrivning: Jag är en 15 årig tjej som skriver om mina inköp, mitt liv, mode, skönhet alla förberedelser inför min resa till Malta som jag ska åka till i sommar.
|
|
|
|
Datorn Krashade 2008-05-27 15:51:59 hejsan, nu undrar ni förstÃÂ¥rs vaför jag inte har skrivit pÃÂ¥ länge. Det är för att min dator krashade igÃÂ¥r, najs, eller hur? SÃÂ¥ nu hÃÂ¥ller papi pÃÂ¥ att fixa den. men om det inte funkar blir det pÃÂ¥ lagning. och det hoppas jag verkligen inte för det tar typ 2 veckor innan man fÃÂ¥r tillbaka den :(men aja, jag fÃÂ¥r väl tänka pÃÂ¥ allt bra just nu, som t.ex att...à...det snart är somarlov = Malta, ...det är konfiramtion om 1 vecka = presenter.àsom cykeln, armbandet och halsbandet,...vi inte har sÃÂ¥ mÃÂ¥nga läxor just nu,...betygen sätts idag, sÃÂ¥ nu är det inte lika jobbigt att tro attôman kan sänka sig....det blir grillkväll pÃÂ¥ klipporna med tjejorna (igen) pÃÂ¥ fredag.Annars har det inte hänt sÃÂ¥ mycket mer i skolan. Men igÃÂ¥r va ju jag och Jonna pÃÂ¥ Allum. jag hittade lite olika saker (jag lägger upp bilder pÃÂ¥ det sen) just nu sÃÂ¥ har jag bakat (igen) eftersom det brändes i söndags. sÃÂ¥ nu sitter jag och väntar pÃÂ¥ att det ska bli klart i ugnen.Lika shoppinggal
Mina nya solskyddskrämer 2008-05-27 17:06:33 Jag köpte dom här tvÃÂ¥ olika solskyddskrämerna och 1 after sun pÃÂ¥ Ica för 100 kr (extra pris) och dom ska jag sÃÂ¥klart ha med till Malta.
Söndag 2008-05-25 19:44:57 Hejsan allihopa. Ni vet ju redan vad jag har gjort idag. Sovit hos Johanna, fest hos Erika, cykelkollande med papi (min konfa present av dom) och jag har bestämt mig för en som där klassick damcykel frÃÂ¥n Monark. SÃÂ¥ nu ska jag baka bÃÂ¥de till min konfa och till cafekvällen *suck* men jag lägger in nÃÂ¥gra bilder frÃÂ¥n idag lite senare. puss
Kväll 2008-05-25 23:01:17 Jahopp, dÃÂ¥ var det en ny vecka da, suck va helgen gick snabbt...àMen det positvia är att bara är ca 2 veckor kvar till sommmarlov och att denna veckan är det typ tema vecka eller nÃÂ¥tt, sÃÂ¥ alltsÃÂ¥ är det bara 1 skolvecka med rikitga lektioner kvar!!! O my god, Malta närmar sig med stormsteg :P om ni kollar pÃÂ¥ min "Maltaräknare" sÃÂ¥ ser ni hur mÃÂ¥nga dagar det är kvar.Veckans schema:MÃÂ¥ndag: Först synundersökning sen stan med JonnaTisdag: Städa mitt rum och typ baka (igen, det som jag gjorde nyss brändes :D)Onsdag: vÃÂ¥ran CafekvällTorsdag: Konfa, genrep inför konfirmationen, sen städa hela huset istället för tisdagFredag: Kommer mÃÂ¥nga släktingar och vi gör iording inför lördag/söndagLördag: Konfirmation teatern., sen konfapartaj för vännerSöndag: Själva Konfiramtionen, sen typ "konfa-släkt-middag"Det var allt, :) puss
grillfest 2008-05-24 16:28:44 Nu har jag typ solat hela dagen , sÃÂ¥ sköönt!! Tror att jag har fÃÂ¥tt lite färg iaf. Nu har jag pratat med Jonna sÃÂ¥ ska snart till henne och grilla med nÃÂ¥gra till, men först ska jag duscha ute (med vattenslangen :P, buuh kallt) och sen packa och dra iväg, sÃÂ¥ vi hörs inte förens imorn sÃÂ¥ här är planen (för imon):ââ¢Â¥ sover till ca 10ââ¢Â¥ ÃÂ¥ker in till stan, ska kolla cyklar till konfa present av mami och papi :)ââ¢Â¥ kommer hem vid halv 1, gör iodings mig snabbt ââ¢Â¥ för att sedan vara hos Erika vid 1ââ¢Â¥ ÃÂ¥ker hem vi typ 5 eller nÃÂ¥ttââ¢Â¥ dÃÂ¥ mÃÂ¥ste jag baka till vÃÂ¥ran "cafekväll" pÃÂ¥ onsdagââ¢Â¥ sen bilr det nog lite tv och sen sova! Tycker ni det ser mycket ut?? Jag med :S men det ska nog funka :)
Fredag 2008-05-23 20:22:36 hejsan, ja vet jag har inte skrivit pÃÂ¥ jätte länge. Va uppe med läxor frÃÂ¥n halv sju till ett igÃÂ¥r och var ocksÃÂ¥ tvungen att gÃÂ¥ upp 1 timma tidigare ändÃÂ¥. Fatta att jag är trött -.- SÃÂ¥ ska bara ta det lugnt nu pÃÂ¥ kvällen. Vad har hänt idag da? Skola som vanligt, fastàpÃÂ¥ so:n fick vi ha en vikarie istället. Hon kom typ frÃÂ¥pn Cuba eller nÃÂ¥ttàoch hade ett vitt linne och ett par lita leggings till, assÃÂ¥ linnetàvar INTE lÃÂ¥ngt, hon hade legginsera som typ byxor. man sÃÂ¥g sträcken bÃÂ¥deàdär framma och bak, hihi :) och det här är riktigt creepy!......Det började med att honàbörjade babbla om sin inre ande eller nÃÂ¥tt och sen tända ljus och stänka vatten pÃÂ¥ det. Alla typ asgarva, det var verkligen kul :) hon kunde inte svenska sÃÂ¥ bra häller. men sen när hon bad en tjej komma fram för att typ "spÃÂ¥" henne, sÃÂ¥ sa hon: Du gillar djur (rätt), du har ett husdjur som du älskar (rätt!) och du vill/ville bli veterninär (Rätt!!) och du har en storeb
Lördag 2008-05-24 11:15:14 ààààààààààààààààààààààààGomorron bloggen, nu har jag precis vaknat och masat mig upp frÃÂ¥n sängen. Jag sov typ 11 timmar! Det är ganska mycket jämfört med 5 som jag gjorde i torsdags iaf.Men jag har iaf hunnit t pÃÂ¥ mig bikinin eftersom jag kommer typ leva ute idag, det är ju strÃÂ¥lande sol!! :) Ikväll tror jag det blir grillkväll med tjejorna, najs! men nu ska jag göra i ordning lite frukost och sedan gÃÂ¥ ut in the sun, men jag lägger in nÃÂ¥got kul under dagen,ha det bra!
Look like... 2008-05-24 12:32:42 Smink1. Lägg en täckande grund pÃÂ¥ hela ansiktet.Täck alla blämmor och mörka ringar med concealer. 2. Lägg ljus reflex-concealer under ögonen, för att fÃÂ¥ ett piggare och ljusare öga. 3. Avsluta med ett puder för att fixera och matta ner ansiktet. 4.Rouget ska även här bara anas, inte synas.5.ÃâgonDen här makeupen kräver mycket eyeliner - hur du fixar den pÃÂ¥ bästa sätt ser du här: Lägg sedan en vitt matt skugga pÃÂ¥ hela ögat och vid ögonvrÃÂ¥n. Dutta även pÃÂ¥ ett lätt lager med en skimrande skugga i beige ton pÃÂ¥ ögonlock och i ögonvrÃÂ¥.Lägg pÃÂ¥ ögonbrynsfärg i kakform pÃÂ¥ brynen och tona ut ordentligt.6. LäpparLäpparna behöver en lätt foundation och läppbalsam över. Vill du provar du läppstift i en av höstens härliga pastellrosa nyanser. Clarins har läppbalsam i rosa nyanser som täcker lagom om du inte vill köra heltäckande stift.FrisyrenTupera, spraya, dra bakÃÂ¥t och sätt i ett diadem. Klart!
Torsdag 2008-05-22 18:35:18 hej där, assÃÂ¥ jag är helt slut! det är sÃÂ¥ mycket som händer ända fram till sommaren, fast dom flesta sakerna är roliga :)Och det är denna veckan som dom sätter betyg pÃÂ¥ oss, sÃÂ¥ dÃÂ¥ mÃÂ¥ste jag vara extra bra och göra läxorna ordentligt. Jag har tre saker som jag mÃÂ¥ste göra tills imon. Göra klart min bild (ni fÃÂ¥ se bild pÃÂ¥ den sen), SO arbetet om revoultionen och svensk. och jag orkar verkligen inte det för jag har skit ont i huvudet och är sÃÂ¥ himla trööt :(men aja, vad har hänt idag da? Vanlig skoldag och sen konfa (den näst sista var det idag) sÃÂ¥ nu MÃâ¦STE jag börja med alla mina läxor. Lägger (som vanligt) upp nÃÂ¥got kul typ dagen outfit ocksÃÂ¥ , eftersom jag typ aldirg har gjort det.Inte lÃÂ¥ngt kvar till SOMMARLOV!!!
Onsdag 2008-05-21 19:16:49 Heej, sorry för dÃÂ¥lig uppdatering, gick hem till Johanna efter skolan och jag tänkte att jag skulle uppdatera där, men det blev aldrig sÃÂ¥. Men vill ni veta en kul sak? Jag och Jonna la i wasibi i Hannas yoghurt när hon inte sÃÂ¥g, och sen lurade vi i henne att hon bara inbillade sig och vi inteàkännde nÃÂ¥got, :D haha det var skitroligt!!!vad har hänt i skolan idag da? Jo, pÃÂ¥ NO:n sÃÂ¥ dissikerade vi hjärtan (a inte människo hjärtan dÃÂ¥ utan kohjärtan) vilket jag dÃÂ¥ höll pÃÂ¥ att kräkas pga den HEMSKA lukten, men Jonna kännde inget eftersom hon var förklyd sÃÂ¥ hon höll pÃÂ¥ att skära och sticka ner i fingar i det, usch!Sen har vi ocksÃÂ¥ haft 8:ans sista matteprov!!!! Gick väl sÃÂ¥där :PMen nu ska jag ut och en stund och sen dricka lite te och göra läxor :) lägger ocskÃÂ¥ ut nÃÂ¥got kul att läsa.ha det bra!
Läpp-tips 2008-05-21 19:21:31 Ett tips pÃÂ¥ om du har torra läppar är att du kan ta en tandborste eller en kant pÃÂ¥ en handduk och "gnugga" pÃÂ¥ dina läppar och där efter ta pÃÂ¥ Lipbalm. Dom bilr mjuka och fÃÂ¥r fin färg :) Om man vill kan man blanda Honung + rÃÂ¥socker som man sedan använder som en läpppeeling :D
Girlicious 2008-05-21 20:24:42 Japp, denna bild finns nog i dom flesta tjejers blogg idag, och även min! :) Ska sÃÂ¥klart kolla pÃÂ¥ det idag kl 21.00 pÃÂ¥ Tv3. Ni är väl pÃÂ¥?
tisdag 2008-05-20 17:02:36 Hejsan, nu är jag hemma èfrÃÂ¥n att ha överraskat min bästa kompis Hanna med tÃÂ¥rta pÃÂ¥ hennes födelsedag, men jag mÃÂ¥ste stikca nu för jag ska till tÃÂ¥get pÃÂ¥ det där Reklammötet :P och det gÃÂ¥r om 20 min, sÃÂ¥ jag mÃÂ¥ste gÃÂ¥ NU :)men bloggar mera sen när jag kommer hem,,Puss :)
kalla mig Reklamtjejen :D 2008-05-20 19:28:01 jahopp, dÃÂ¥ ska jag börja dela ut reklam pÃÂ¥ helgerna. Det enda jag ska göra är att dela ut reklamen som tar ca 45 minuter pÃÂ¥ en lördag eller söndag och för det fÃÂ¥r jag ca 250 kr i mÃÂ¥naden och ibland typ biobiljetter :D jag börjar om ca 2 veckor.Men nu till vad jag har gjort idag. Efter skolan kom Erika och Lise hem till mig, eftersom vi skulle baka typ en tÃÂ¥rta till Hanna för det är HENNES FÃâDELSEDAG IDAG!! 15 Ãâ¦R!! GRATTIS IGEN HANNA!! :D ÃâLSKAR DIG ME!!och vi gjorde en chokladbolls tÃÂ¥rta som var formad som en baddräkt där det stod Hanna 15 ÃÂ¥r pÃÂ¥ och sen cyklade vi och hämtade upp Johanna som ville vara med och sen till Hanna :) Det var kul de, ni fÃÂ¥r se bilder lite senare pÃÂ¥ den,men sen var det direkt hem blogga lite och sen iväg till tÃÂ¥get och till Direktreklams mötet. SÃÂ¥ nu är jag hemm, och vet ni vad? jagàhar matteprov imon och sÃÂ¥ tjeck som jag är sÃÂ¥ har jag inte ens räkknat klart steget :P SÃÂ¥ fÃÂ¥r nog sätta igÃÂ¥ng nu :)Puss och kram ,
MÃÂ¥ndag 2008-05-19 16:10:50 Halloj, jag kom presic hem frÃÂ¥n en fika i centrum med nÃÂ¥gra tjejer och killar ;) och nu sitter jag här typ helt slut. Trött som fasen! om jag kollar pÃÂ¥ min veckoplan sÃÂ¥ skulle jag ju igentligen gÃÂ¥ pÃÂ¥ synundersökning, men detàvar nästa vecka sÃÂ¥ dÃÂ¥ kunde jag ju följa med fast jag var tvungen att gÃÂ¥ hem för jag har läxor som skulle lämnas in i fredags och onsdags, sÃÂ¥.. Det gÃÂ¥r inte att jag väntar tills pÃÂ¥ onsdag, som planeringen säger. haha!àMen nu tänkte ja att jag gör nÃÂ¥gon snabb mat och kollar färdigt pÃÂ¥ Bodyguard, som jag inte sÃÂ¥g färdigt igÃÂ¥r kväll, och SEN gör jag alla läxor :)Puss pÃÂ¥ er! Lägger kanske in nÃÂ¥got kul sen pÃÂ¥ kvällskvisten (:D)
Vad äter kändisarna för att hÃÂ¥lla vikten? 2008-05-19 19:30:34 FRUKOST MED EVA LONGORIA- En liten portion med yoghurt och fyra torkade aprikoser.àHacka ner lite banan, häll pÃÂ¥ en tesked honung och strö pÃÂ¥ lite nötter.- Blanda ner en halv matsked jordnötssmör och en halv banan i ett pitabröd.- Grillade tomater pÃÂ¥ 2 skivor fullkornsbröd med nyttig fruktjuice till.- En tallrik havregrynsgröt med lättmjölk . Blanda med lite nötter och russin.SNACKS HOS JENNIFER ANISTON- Morot och gurkstavar doppat i guakamole. Mer än en matsked guakamole = onyttigt.- En sockerfri bar, med lite chocklad. Helst mycket torkad frukt och nötter.- Naturell yoghurt tillsammans frysta hallon och blÃÂ¥bär (sätter igÃÂ¥ng fettförbränningen).- Fruktsallader i massor, gjorde pÃÂ¥ kiwi, jordgubbar, blÃÂ¥bär med mera.- Gurkstavar i en matsked hommous, mättande och nyttigt!LUNCHA MED CAMERON DIAZ- En sallad med bönor ochàkörsbärstomater, med olivolja och grönsaker.- Ãât en fullkornsbaguette med tonfisksröra. Helst ska den vara utan majonäs. Men lättast är
Min resefakta :) 2008-05-19 20:00:21 Inte för jag vet om det gör nÃÂ¥got om ni ser mitt bokningsnr eller fakturanr, men för att vara pÃÂ¥ en säkra sidan ^^, Men ni fÃÂ¥r iaf se en sida i min OneNote (ett program pÃÂ¥ datorn), sÃÂ¥ hÃÂ¥ll utskik jag kommer lägga ut mera sidor om det nu när resan närmar sig med stormsteg :)
Pluggat!! 2008-05-19 22:50:43 assÃÂ¥ snark säger jag bara, nu har jag typ sutttit jätte länge med läxoooor.àoch nu ska jag äntligen lägga mig :)Imorn kommer jag kanske inte kunna blogga förens pÃÂ¥ kvällen,àmen vi fÃÂ¥r se :)xoxox
Söndag 2008-05-18 08:17:38 *Gäsp* hu va trött jag är, har nyss dushat sÃÂ¥ sitter här och sjunger för fullt ;) Anledningen till att jag är uppe sÃÂ¥ här tidigt är att jag ska träffa Albin och Wille i stan, vi ska nog titta lite pÃÂ¥ Göteborgsvarvet och sÃÂ¥ :)SÃÂ¥ jag kommer nog inte kunna skriva förens pÃÂ¥ kvällen därför uppdataterar jag bara lite :) Men ha det bra :)
Time to bed (nästan :P) 2008-05-18 20:49:39 Hej, Nopp jag kom inte hem nu. Kom hem typ vid 6-7 tiden, men just nu sÃÂ¥ laggar (kom pÃÂ¥ ett bättre ord da :D) min dator sÃÂ¥ det gÃÂ¥r inte att att ta upp för mÃÂ¥nga sidor i internet och sÃÂ¥. och här pÃÂ¥ bloggen gÃÂ¥r det inte att ladda upp bilder. Jag som har gjort ett kollage :( aja har mailat dom sÃÂ¥ vi fÃÂ¥r se om det fixar sig.SÃÂ¥ vad har jag gjort idag da? Jo , jag har varit med Wille och Albin och kollat runt lite pÃÂ¥ Göteborgsvarvet, ätit gratisgodis (typ massa) och skojjat :) Lägger kanske (om det funkar) upp nÃÂ¥gon bild frÃÂ¥n dÃÂ¥ senare.SÃÂ¥ nu är jag hlet slut, sov bara ca 6 timmar inatt eftersom ja va uppe och sÃÂ¥g Gustav 2 Haha! men det var den enda filmen hemma som jag inte hade sett (bra ursäkt :D) sÃÂ¥ jag hade tänkt lägga tidigt idag, japp önska mig lycka till!Dom största planerna för veckan:MÃÂ¥ndag: Synundersökning. *skräck*Tisdag. Möte för att vara reklamutdelare.Onsdag. Läxdag!!!! dax för det nu.Torsdag. Konfiramtion.Fredag. Blir väl stan med Mami, e
Ãântligen NY DESIGN!! 2008-05-17 16:39:06 Haha :) äntligen är den nya designen klar, om ni inte ser den sÃÂ¥ klicka pÃÂ¥ F5 eller refresh sÃÂ¥ ser du den. Det blev rosa som huvudfärg. men sÃÂ¥klart är det lite smÃÂ¥ saker som mÃÂ¥ste fixas lite mer, men men. Skönt! Och jag har oxÃÂ¥ ändrat bloggnamnet (dock inte adressen) till Idas Blogg istället :) Hoppas att ni gillar det! Nu är det dax för rumstädning... Sen när jag är klar blir det nog att jag köper choklad och sätter mig i solen :)Puss ÃÂ¥ kramÃÂ
Big button cape 2008-05-17 18:46:46 PÃ¥àGlitzy sÃÂ¥ har jag kollat in en jätte söt cape. En likadan har Rachel Bilson.sÃÂ¥ jag beställde en liknade frÃÂ¥nàHm.se. Men när jag fick hem den sÃÂ¥ visade det sig att det var en silver glittrig. Jag skickade tillbaks den samma dag. Men nu är det rea pÃÂ¥ den, antaglien för att det typ är sommar sÃÂ¥ man behöver den inte sÃÂ¥ mycket nu, men ändÃÂ¥. Det kostar 440 kr. Men den kan jag ju inte ta med till Malta :) Men jag ska försöka avstÃÂ¥...
nystädat 2008-05-17 20:06:19 Puh! nu har jag städat klart mitt rum, det tog faktikst rätt sÃÂ¥ lÃÂ¥ng tid typ 2 timmar. Jag har:ââ¢Â¥ Bäddat om och vädrat sängen (a assÃÂ¥ inteàhela sängen en men bäddmadrassen, täcket, kuddarna och det tunna lilla täcket som man har pÃÂ¥ bäddmadrassenà:D)ââ¢Â¥ Vikt in mina 3 stora kassar kläder som har legat pÃÂ¥ golvet typ jätte länge.ââ¢Â¥ Rensat mitt pappersfyllda skrivbord.ââ¢Â¥ Rensat min sminkhylla.ââ¢Â¥ Och allt annat som har legat lite var stans :)Här kommer bilder pÃÂ¥ mitt ny städade rum :)Men nu ska jag ta ne promenad till affären och köpa choklad, mums :)
Film 2008-05-16 22:39:03 Go natt pÃÂ¥ er, blev ingen stan tur fÃÂ¥r bli imorn. Söta Johanna kom hem till mig istället, àmen nu är det filmtajm. Raise your voice.Imorn sÃÂ¥ blir det dÃÂ¥ stan tidigt antaglien *suck* aja, men jag hittade iaf tvÃÂ¥ jätte fina halsband pÃÂ¥ en affär här i centrum som jag kanske vill ha :)Puss, om ni vill veta sÃÂ¥ hÃÂ¥ller jag pÃÂ¥ med desigen var endÃÂ¥ lediga minut vid datorn (okej kanske inte , men nästan) men nu mÃÂ¥ste ja sluta för min glass smälter :D
Lördag 2008-05-17 11:53:08 Gomorron, Nu sitter jag och kollar pÃÂ¥ tv, har presic duschat efter ett 55 minuters pass, Puh! SÃÂ¥ nu hade jag tänkt att göra en toast macka, mums :)Planer för idag:* Städa mitt rum* Göra klart designen* Kolla konfapresenter pÃÂ¥ stan (kanske)àPuss :)
Det är sommar! 2008-05-11 16:57:15 Allvarligt talat, det är ju sommar ute, eller hur?! Dom som säger det är vÃÂ¥r, kan ju gÃÂ¥ och skjuta sig själva :P Nä skojja bara. men har fÃÂ¥tt värsta brännan nu. och dÃÂ¥ har jag inte ens legat och stekt, utan hoppat runt bÃÂ¥de pÃÂ¥ studsmattan och pÃÂ¥ gräset. Men jag var tvungen att ta en liten paus för jag är helt slut, och förensten är det inte sÃÂ¥ mycket sol ute just nu. SÃÂ¥ jag tänkte att jag kunde lägga ut bilden pÃÂ¥ "Mina skönhetsrutiner" I duschen.àoch vet ni, förut när jag kollade upp pÃÂ¥ den blÃÂ¥a himmeln sÃÂ¥g jag ett flygplan och ni kan ju gissa vad jag tänkte pÃÂ¥ dÃÂ¥. Just de, Malta!! Nu är det bara 38 dagar kvar :)Puss pÃÂ¥ er solbrända tjejor :)
MÃÂ¥ste ha!! 2008-05-11 18:59:17 AssÃÂ¥ kolla in den här klänningen, den bara mÃÂ¥ste jag ha. H&M 350 kr ska den kosta. NÃÂ¥n som vet när den kommer ut i butik?
Rosa naglar 2008-05-11 20:43:00 SÃÂ¥ här blev mina naglar när jag mÃÂ¥lade dom med det nya nagellacket frÃÂ¥n Viva La Diva. Fast färgen är inte riktigt som i verkligheten.
dags att göra iordning sig? 2008-05-11 22:18:20 Hej alla, Nu har jag precis varit ute och hoppat lite studsmatta med lilla papsen :) assÃÂ¥ synd att jag inte filmade det, ni skulle ha skrattat ihjäl er :D Sen kom jag ju pÃÂ¥ att jag skulle ha pluggat till NO provet som är ca 20 sidor pÃÂ¥ onsdag, och gissa vad? Jag har inte pluggat!!! Great! sÃÂ¥ därför tänkte jag att jag bara skulle uppdatera bloggen lite och sen plugga i typ en halvtimma :S SÃÂ¥ gonatt pÃÂ¥ er :)
MÃÂ¥ndag 2008-05-12 15:47:55 Hej, nÃÂ¥gon mer än jag som hatar mÃÂ¥ndags mornar? Försov mig idag sÃÂ¥ hann inte äta frukost. Men även fast jag fick sova en timma extra sÃÂ¥ är jag svin trött. Idag mÃÂ¥ste jag göra mina läxor, som vid detta laget ganska mÃÂ¥nga. SÃÂ¥ därför mÃÂ¥ste jag sätta lite fart om jag ska hinna innan jag ska iväg kl 6.Kraaam, lägger kanske ut ett kollage snart.
|
|